HAARP Silahı Nedir?

HAARP, ünlü mucit Nikola Tesla nın temellerini attığı ABD nin de geliştirmesiyle zamanının en üstün savaş teknolojisi haline gelen bir kıyamet silahıdır. HAARP yani Hıgh Frequency Active Auroral Research Program türkçesi; Yüksek Frekanslı Etkin Güneşsel Araştırma Programı olarak bilinen 1994 yılında yapımına başlanmış 2007 yılında bitmiş bir projedir. HAARP Pentagon un kontrolünde ve ABD ordusunun hizmetinde olan en önemli projelerden biridir.

HAARP, çok ilginç bir yerde Alaska  Gakona’da askeri üssün yakınlarında ve kimsenin girmediği özel bir alanda tesis kurulmuştur.Burda kurulmasını amaçları şunlardır; Birincisi Alaska dünyadaki elektromanyetik kuşakların özel bir kesişim bölgesinde bulunmaktadır. Dünyanın elektromanyetik alanlarına müdahale edebilmek için en iyi yerdir. İkincisi ise insanlardan uzak, korunması kolay ve gözlerden mümkün olduğunca uzak bir yer olmasıdır. Gakona'daki bu merkezde 21 metre yüksekliğinde 180 adet kule üzerinde cross dipol anten inşa edilmiştir. HAARP sisteminin bulunduğu bölge uçuşa yasak alan ilan edilmiş ve tüm sivil uçuşlara kapatılmış. Askeri tesis statüsü bulunan yerde 180 tane dev radyo sinyali yapabilen kuleler yer alıyor.

ABD resmi kaynaklarda HAARP ın şu işlevlere sahip olduğunu söyliyor;1-Atmosferdeki termonükleer araçları kontrol edecek elektromanyetik vuruşlar gerçekleştirmek. 2-Denizaltılar ile haberleşmeyi kolaylaştırmak.3-Radar sistemlerini geliştirmek.4-Geniş bir alanda ABD ordularının haberleşmesini sağlamak.5-Yeraltının tomografik haritasını çıkarmak.6-Alçak irtifadan uçan füze ve haca araçlarını havada imha etmek.7-Petrol doğalgaz ve mineral yataklarının yerini tespit etmek.

Bunlar ABD nin iddaa ettikleri fakat bağımsız bilim adamları bu kıyamet silahının daha korkunç işlevleri olduğunu haykırıyor. Mesela; projenin karşıtlarından biri olan Prof. Gordon McDonald a göre bu kıyamet silahıyla şunlar yapılabilir; -İklimleri değiştirebilir -Kutupları eritebilir ya da yerinde oynatabilir -Ozon tabakasını delebilir -Deprem yaratabilir -Okyanus dalgalarını kontrol edebilir. -Dünyanın enerji kuşaklarıyla oynayarak insanın biyolojisini ve beynini etkileyebilir. -Radyasyon yaymadan termonükleer patlama yaratabilir. Ayrıca HAARP olduğu bölgede belli bir ozon tabakası delinmesi de gözlemleniyor. Ancak HAARP projesi detayları ve işlevleri açısından gizemlerle dolu bir  projedir. İlk günden beri bu projenin hayata geçirilmemesi için birçok ülkede kampanyalar yürütüldü. Projenin karşıtlarından biri olan Prof.Georgi Vasilyev ; "HAARP çalıştırıldığı günden bu yana dünyanın çeşitli bölgelerinde iklim anormallikleri görülmeye başlandı.Kar yağması gereken yerlerde yaz kavururken, Afrika da kar yağışları gözlemlenmekte, bu tuhaf olgular genelde küresel ısınmaya fatura ediliyor." demiştir. 97 den sonra başlanan testlerle birlikte Dünya üzerinde HAARP çalışmaları ve deneyler sonucu yaşandığı iddaa edilen birçok olumsuz olaylar bulunmakta. Bunlardan biri de 99 depremi olarak da bilinen Gölcük depremi olduğu iddaa ediliyor. İddalara göre ABD HAARP sayesinde öğrendiği yöntemlerle Türkiye'deki fay hattı üzerinde 4 şiddetinde bir deprem denemesi yapacaktı fakat beklendiği gibi olmadı, orda ortaya çıkan büyük enerji 7.5 şiddetinde bir deprem ortaya çıkardı ve  bu proje bir faciaya yol açtı. ABD nin amacı ise burdan edindiği deneyimleri ve bilgileri San Andreas'taki fay hattına uygulamaktı. Tabii bunların hepsi doğruluğu tartışılır teoriler.

Peki bu HAARP silahı sadece ABD'de mi var? Norveç'in EISCAT projesi  Spitsbergen Alaska da bulunuyor.Ayrıca Rusya’da Nischni Nowgoorod yakınlarındaki Suro Projesi de HAARP kapsamında. Türkiye'nin de HAARP kapsamına girmesinde şavaşta çok etkili Koral'ı (mobil elektronik harp sistemi) üretmeyi başarmıştır.

Sizce gerçekten insanoğlu deprem gibi kudretli birşeyi oluşturabilek güçte midir?

Kaynak: 

  1. http://m.internethaber.com/haarp-projesi-nedir-deprem-yapan-kiyamet-cihazi-foto-galerisi-1752501.htm
  2. https://www.eiscat.se/about/ https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Koral https://tr.m.wikipedia.org/wiki/HAARP
  3. 3. https://www.google.com.tr/amp/s/www.globalresearch.ca/haarp-secret-weapon-used-for-weather-modification-electromagnetic-warfare/20407/amp

İlgili Makaleler

Başlık

Açıklama